Lektury szkolne w sieci

Drodzy Uczniowie!

Musicie zapoznać się z treścią lektury, a nie ma jej już w bibliotece szkolnej? Nic straconego! Poszukajcie w sieci!

Poniżej znajdują się propozycje stron internetowych z pełnymi tekstami lektur. Można czytać lub słuchać za darmo!

• Lektury  – lektury szkolne dla wszystkich typów szkół, także w postaci audiobooków; dodatkowo programy lektur oraz informacje o dziełach
  • Wolne Lektury  – zbiór lektur szkolnych, który można przeszukiwać wg tytułu, autora, epoki, motywu i rodziny motywów, rodzaju i gatunku literackiego.
  • Czytamy Słuchając – możliwość słuchania tekstów literackich autorów polskich i obcych.
  • Centralna Biblioteka Narodowa Polona – zawiera teksty literackie, naukowe, czasopisma i inne. Wśród wielu kolekcji tematycznych są Wolne Lektury.
  • Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej – wśród zasobu tekstów literackich wiele lektur, poza tym noty biograficzne o autorach.
  • Staropolska On-line – zawiera teksty literackie ze średniowiecza, renesansu i baroku.
  • Federacja Bibliotek Cyfrowych – multiwyszukiwarka udostępniająca ponad 6 mln publikacji, w tym wiele lektur szkolnych
  • IBUK LIBRA – największa w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych
  • Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych ACADEMICA – baza książek i czasopism naukowych umożliwiająca także wypożyczenie międzybiblioteczne plików elektronicznych.

Autor: Marzena Wiszniewska