Trzy dni z Kopernikiem i piernikami

Podczas trzydniowego pobytu w rodzinnym mieście Mikołaja Kopernika młodzież Technikum Nr 1 poznała najważniejsze zabytki architektoniczne, m.in.: Krzywą Wieże, Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Pocztę Główną. Międzynarodowa ranga artystyczna i historyczna toruńskich zabytków, uznana przez UNESCO za najwyższą wartość w skali światowej, to świadectwo i spuścizna po minionej, przedrozbiorowej świetności Torunia - jednego z największych, najbogatszych i autonomicznych miast Rzeczypospolitej1. Drugi dzień wycieczki uczniowie spędzili na aktywnych doświadczeniach i nauce poprzez zabawę w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Program zakończyła lekcja przyrody.

Wyjazd edukacyjny został dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Pozostałe środki na ten cel pochodziły z wpłat rodziców uczniów, którzy uczestniczyli w wycieczce.

-------------------------

http://www.turystyka.torun.pl/art/63/zabytki-torunia.html [dostępne: 04-06-2022]

Autor: PM