Nasza szkoła na seminarium podsumowującym projekt „Szkoła Wierna Dziedzictwu”

17 listopada 2017r. w W-MODN Filia w Olecku odbyło się seminarium podsumowujące projekt „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

Jednym z elementów spotkania były prezentacje szkół nagrodzonych Certyfikatem w roku szkolnym  2016/2017. Przedstawiciele kilku docenionych placówek  zaprezentowali swoje działania służące rozwijaniu miłości ojczyzny oraz poszanowaniu polskiego dziedzictwa kulturowego, przy jednoczesnym otwarciu się na wartości kultur Europy i świata.

O działaniach naszej szkoły opowiadali ucz. klasy II Technikum  żywienia i usług gastronomicznych - Monika Kowalow i Jakub Bogdan. W sprawny sposób ( komentując zdjęcia ) udowodnili, że budowanie tożsamości narodowej i postawy patriotycznej może odbywać się w różny sposób- i przez poznawanie dziedzictwa kulinarnego, i przez sport, i wzbogacanie wiedzy historycznej , i angażowanie się w działania środowiska lokalnego.

Prezentację opracowała p. Urszula Romotowska.

Autor: Renata Narewska