Słuchowisko z miłością w tle maturzystów z klasy 4 Tlb

W ramach projektu edukacyjnego związanego z Programem Narodowego Rozwoju Czytelnictwa my, czyli klasa 4 TLb (technik logistyki), podjęliśmy się przygotowania słuchowiska, którego główną bohaterką stała się Agnieszka Lingas-Łoniewska – popularna autorka książek o miłości.

Zasoby biblioteki szkolnej ułatwiły nam zadanie, ponieważ odnaleźliśmy tu kilkanaście pozycji tej autorki.

Dlaczego taki wybór autorki? Odpowiedź jest prosta: MIŁOŚĆ.

Okazało się, że każdy z nas, no może raczej „każda” przeczytała wcześniej przynajmniej jedną książkę Lingas-Łoniewskiej, niektórzy okazali się entuzjastami
z dorobkiem kilkunastu pochłoniętych egzemplarzy, pojawiła się również perełka – autorką zakończenia jednej z powieści pisarki pt. „W szpilkach od Manolo” jest nasza koleżanka
z klasy – Kamila Brzózka. Wygrała konkurs na zakończenie powieści i w nagrodę otrzymała od autorki  książkę z dedykacją oraz kolejną jako prezent z okazji 18 urodzin. Warto dodać,
że Kamila jest również autorką recenzji wszystkich omawianych w słuchowisku książek. Recenzowaniem książek, nie tylko Lingas-Łoniewskiej, Kamila zajmuje się już od 2014 roku, a
 przedmiotem jej zainteresowania są głównie autorzy książek dla kobiet właśnie o miłości.

Zadanie nagrania słuchowiska wydawało się łatwe. Wybór kilku najciekawszych naszym zdaniem książek z miłością w tle („Łatwopalni”, „W szpilkach od Manolo”, „Zakręty losu”, „Wszystko wina kota”, „Szukaj mnie wśród lawendy”) , krótkie ich streszczenie oraz recenzja. Dodatkowo informacje o Agnieszce Lingas-Łoniewskiej przedstawione w formie wywiadu oraz ciekawostki dotyczące „sekty Agnes” – czyli grupy wielbicieli twórczości autorki. Podsumowaniem słuchowiska są wybrane cytaty o miłości w powieści naszej autorki.

Mamy nadzieję, że efekt naszej pracy zostanie doceniony i zachęcimy przynajmniej część  kolegów i koleżanek do szukania i czytania książek Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Może staniemy się nowymi członkami „sekty Agnes”?

W pracę przy stworzeniu słuchowiska zaangażowana była cała klasa, nie wszystkie głosy się tam pojawiają, jednak konieczna była również praca przy wyszukiwaniu informacji oraz obsłudze technicznej.

Dziękujemy wychowawczyni za pomysł i artykuł.

Autor: Uczniowie klasy IV TLb