Wystawa IPN „ZBRODNIA KATYŃSKA”

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do zapoznania się z wystawą Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Zbrodnia Katyńska”. W tym roku obchodzimy 77. rocznicę wydarzeń z kwietnia 1940 roku.

Ekspozycja składająca się z 12 paneli przedstawia najważniejsze aspekty związane z ludobójstwem dokonanym na polskich oficerach przez Sowietów na wiosnę 1940 r. Ukazane jest przymierze ZSRS i III Rzeszy przeciw Polsce, konsekwencją którego była wspólna agresja na Polskę i jej rozbiór pod koniec września 1939 r., tragiczne losy polskich żołnierzy i oficerów wziętych do niewoli przez Sowietów podczas kampanii wrześniowej, a także historia zakłamywania bądź przemilczania prawdy o Zbrodni Katyńskiej. Wystawa dotarła do szkoły z inicjatywy Urszuli Romotowskiej.