ZAJĘCIA W GOŁDAPSKIM PUŁKU

W dniu 19 grudnia, w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej w klasie ITL o profilu logistyk ze specjalnością wojskową, udaliśmy się z wizytą do 15. Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi.

W trakcie wizyty uczniowie poznali historię i tradycję  pułku, zwiedzili salę tradycji orz salę weterana misji poza granicami kraju, a następnie udali się na ćwiczenia praktyczne. Praktykę rozpoczęli musztrą na placu apelowym, następnie uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Wyposażeni w taką wiedzę uczniowie udali się na zajęcia z bronioznawstwa oraz ćwiczyli strzelanie na symulatorze typu CYKLOP. Zajęcia zakończyły się blokiem zajęć z taktyki zielonej.

Przeprowadzenie zajęć na terenie Jednostki Wojskowej 4808 w Gołdapi możliwe było dzięki zawartemu porozumieniu oraz przychylności  pana płk. Sławomira Kojło oraz mjr Grzegorza Łapińskiego.
Grupą młodzieży opiekowały się: Urszula Zaborowska, Eliza Mrzilek-Święcka oraz Anna Wasiak.

Autor: Eliza Mrzilek-Święcka