Międzypokoleniowy Park Aktywności w ZSLiZ

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku powstał Międzypokoleniowy Park Aktywności, który dostępny jest dla uczniów szkoły, lokalnej społeczności oraz gości odwiedzających Olecko. W utworzonym kompleksie rekreacyjno-sportowym można aktywnie spędzić czas wolny, grając w szachy wielkoformatowe, chińczyka, Tweestera, klasy, tenisa stołowego, a także piłkę plażową.

Doskonałe dopełnienie obiektu stanowi wkomponowana w całość siłownia plenerowa. Zagospodarowanie wyłączonej z użytku przestrzeni ZSLiZ było możliwe dzięki podjętej współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku, które pozyskało środki na zakup stołu do tenisa stołowego w ramach zadania publicznego Powiatu Oleckiego 2018. Międzypokoleniowy Park Aktywności został oficjalnie otwarty 04 czerwca 2018 r. podczas Festynu Gier Plenerowych, w trakcie którego reprezentanci różnych grup wiekowych wzięli udział w licznych konkurencjach. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji: rozgrzewki fitness z Darią Maciejewską, wspólnego pieczenia gofrów przez uczniów ZSLiZ oraz przedszkolaków, waty cukrowej dla najmłodszych oraz warsztatów Pachnących przyprawami dla seniorów.