Spotkanie z przedstawicielami uczelni wyższych

Na przełomie marca i kwietnia 2022 roku odwiedzili szkołę przedstawiciele uczelni wyższych naszego regionu.

30 marca odbyło się spotkanie rekrutacyjne Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu- Wydział Nauk Społecznych w Giżycku połączone z warsztatem " Stres- jak go ujarzmić".

Kolejnego dnia  odwiedził nas dr inż. Rafał Kazimierczak z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie kierując do młodzieży kwestie dotyczące interdyscyplinarnego podejścia w uczeniu się. Wskazał ważność kompetencji łączączących rozumienie posiadanej wiedzy, umiejętności jej zastosowania oraz strategie radzenia sobie w różnorodnych, zupełnie nowych sytuacjach.

Natomiast 04 kwietnia gościli u nas studenci z Suwałk, kształcący się w Państwowej Uczelni Zawodowej.

W niezwykle kreatywny sposób zaprezentowali kierunki kształcenia, na które jest prowadzony nabór. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane przez studentów krótkie pokazy i konkursy z nagrodami, np. pierwsza pomoc, zabiegi kosmetyczne, pokaz charakteryzacji, badanie poziomu cukru we krwi, badania termowizyjne czy z użyciem decybelomierza.

Wszystkie spotkania miały na celu zachęcenie młodzieży do dalszego kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Autor: Cecylia Chilińska- szkolny pedagog szkolny/ doradca zawodowy