SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI WKU - WOT - SG

Marzec i kwiecień to miesiące wzmożonych działań rekrutacyjnych skierowanych do uczniów kończących szkoły średnie. Również w naszej placówce prowadzone były tego rodzaju działania. Odwiedzili nas między innymi przedstawiciele szkół wyższych regionu. Szerokie działania rekrutacyjne prowadzone są także przez służby mundurowe naszego kraju.

18 marca 2022 r. uczniowie klas maturalnych spotkali się z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ełku, następnie  05 kwietnia 2022 r. klasy trzecie  odwiedzili przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej, a 25 kwietnia w szkole gościł funkcjonariusz Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Gołdapi.

Młodzież w czasie spotkań poznała strukturę szkolnictwa wojskowego oraz wymagania do pełnienia służby wojskowy, a także korzyści z nią związane. Przekazane zostały informacje na temat  wstąpienia w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej oraz o możliwości pełnienia służby w Straży Granicznej.

Prelekcje wzbogacone zostały prezentacją multimedialną, która pomogła przybliżyć młodym ludziom omawiane zagadnienia. Przypomniano także młodzieży podstawowe zasady zachowania w sytuacji zagrożenia i udzielania pierwszej pomocy.

Spotkania ciekawe i owocne, sądząc po skupieniu i zaangażowaniu  uczniów w dyskusję na temat omawianych kwestii.

Autor: Cecylia Chilińska- szkolny pedagog szkolny/ doradca zawodowy