I Mickiewicz wielkim poetą był… zmagania konkursowe z biografią i twórczością Adama Mickiewicza

Niedawno uczeń powiedział mi, że nie jest Adamem Mickiewiczem i nie potrafi opisać czegoś tak, jak ja oczekuję. I słusznie, bo Adam Mickiewicz był tylko jeden i nie bez powodu określano go wieszczem romantycznym.

Do tego jedna z historii głosi, że był w stanie w jeden wieczór stworzyć Wielką Improwizację z „Dziadów cz. III”, a „Pan Tadeusz” miał być wstępnie tylko krótką sielanką.

Literatura  romantyczna jest dla uczniów ogromnym wyzwaniem, dodatkowo autorem większości utworów jest właśnie Adam Mickiewicz. Aby przybliżyć uczniom klas drugich sylwetkę poety, zorganizowaliśmy konkurs, w którym udział wzięły klasy: 2 TLA, 2 TRI, 2 TŻ.

W pierwszym etapie konkursu uczestniczyli wszyscy uczniowie, największą ilość punktów zdobyła klasa 2TRI, do drugiego etapu przystąpiły te osoby, które indywidualnie zdobyły najwięcej punktów: Aleksandra Kwiatkowska (kl. 2 TRI), Natalia Zakrzewska (kl. 2 TŻ), Joanna Czarniecka (kl. 2 TŻ), Anna Borucińska (kl. 2 TLA), Wiktoria Murawska
(kl. 2 TLA), Jakub Bartłomiejczyk (kl. 2 TLA).
W finale uczniowie zmagali się z interpretacją fragmentów utworów wieszcza.

Dziękujemy klasom za udział, uczciwą rywalizację i gratulujemy zwyciężczyni konkursu, „specjalistce od Mickiewicza”, którą została Natalia Zakrzewska z klasy 2 TŻ.

Organizatorkami konkursu są „panie od polskiego”:  Renata Narewska oraz Urszula Romotowska.

Autor: Urszula Romotowska