Kilka słów o projekcie

efrr

Powiat Olecki dostał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko  - Mazurskiego na lata 2014-2020 na „Kompleksową głęboką modernizację budynku internatu i szkoły z salą gimnastyczną przy Zespole Szkół Licealnych i zawodowych w Olecku”. Wartość projektu wynosi 6.611.397,99 zł , z czego dofinansowanie wyniesie 4.913.732,04 zł. Powiat Olecki, z własnych środków, przeznaczy na ten cel kwotę w wysokości 1.697.665,95 zł.

Głównym celem projektu jest zwiększenie efektywności budynków internatu i szkoły z salą gimnastyczną przy Zespole Szkół Licealnych i zawodowych w Olecku. Projekt przyczyni się do ograniczenia zużycia energii pierwotnej budynków internatu i szkoły z salą gimnastyczną .

W budynkach zostaną wykonane następujące prace: modernizacja instalacji grzewczej, modernizacja oświetlenia wbudowanego poprzez zastosowanie opraw oświetleniowych typu LED, modernizacja przegród budowlanych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na energooszczędną, modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej: w szkole poprzez montaż paneli fotowoltaicznych do zasilania przepływowych podgrzewaczy wody, a w internacie poprzez montaż kolektorów solarnych, wymianę instalacji CWU, montaż zasobnika CWU bez strat.

Modernizacja instalacji grzewczej w budynku internatu odbędzie się poprzez montaż kotła kondensacyjnego zasilanego gazem, wprowadzenie automatyki pogodowej sterującej pracą kotła wraz z oprogramowaniem, wymianę instalacji CO, wymianę grzejników, montaż zaworów termostatycznych.

Dodatkowo zostaną wykonane prace remontowe, w tym: remont i wymiana pokrycia dachu oraz wymiana parkietu w budynku sali gimnastycznej.