Turniej Strzelecki w ZSLiZ w Olecku

W ramach Dnia Otwartego Szkoły w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku   organizowanego w pierwszy dzień wiosny został zorganizowany kolejny już Turniej Strzelecki na strzelnicy wirtualnej.
Zawody dedykowane były uczniom szkół podstawowych. W szczególności uczniom klas ósmych, którzy już niedługo staną przed dylematem wyboru dalszej szkoły. Taką alternatywą mają być klasy z kierunkami kształcenia w ZSLiZ w Olecku. Turniej strzelecki honorowym patronatem objęła Pani Starosta Olecki. Specjalnie ta ten cel ufundowała okazałe puchary w kategorii zespołowej szkół podstawowych  oraz kategorii indywidualnej .

W turnieju wzięło udział ponad 30 uczestników z 7 reprezentacji swoich szkół.

W Kategorii Szkół

I miejsce -  SP w Świętajnie

II miejsce  - SP w Babkach Oleckich

III miejsce -  SP w Sokółkach

W kategorii indywidualnej

I miejsce  - Mateusz Skowroński - SP w Świętajnie

II miejsce - Michał Wąsowicz - SP w Sokółkach

III miejsce - Franciszek Statkiewicz - SP w Babkach Oleckich

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali wyznaczenie uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz  instruktor strzelań policyjnych.

Autor: Tomasz Jegliński