Konkurs głośnego czytania rozstrzygnięty!

29 września obchodzony jest w Polsce Dzień Głośnego Czytania. W związku z wydarzeniem w ZSLiZ odbył się konkurs głośnego czytania wybranych fragmentów „Pana Tadeusza”. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele wszystkich klas naszej szkoły.

Komisja konkursowa  miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych. Ostatecznie postanowiła przyznać:

1 miejsce klasie IV TLB, którą reprezentował Dominik Jackiewicz;

2 miejsce zajęły  ex aequo klasa II TLS w osobach: Veroniki Blyzniuk, Miłosza Borowskiego, Bartosza Dermana, Jakuba Klimowicza, Mateusza Kuklińskiego, Bartosza Piotrowski ego, Patryka Skarżyńskiego oraz klasy II TL, którą reprezentowała uczennica Julia Chojnowska;

3 miejsce przypadło ex aequo klasie: III TŻ, którą reprezentowali: Joanna Czarniecka, Tymoteusz Grygo, Kamila Rzesiowska, Aleksandra Sawicka, Emilia Szczech oraz Oleksandr Korzh, Mykhailo Nykonchuk, Kacper Truchan – uczniowie klasy III TRI.

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone podczas najbliższego apelu.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, nie tylko tym nagrodzonym, za podjęcie wyzwania i wzięcie udziału w konkursie.

Wydarzenie zorganizowano w ramach realizacji projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.