„Europassy” wręczone

Dyrektor ZSLiZ – Pani Urszula Nartowicz miała przyjemność przekazać uczestnikom projektu „Przystanek Włochy – Olecko w drodze do Europy!” nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000078764 oficjalne dokumenty potwierdzające nabyte kompetencje, czyli tak zwane Europassy.

Uroczyste wręczenie miało miejsce na apelu, w którym to uczestniczyła cała społeczność szkolna.

Europassy otrzymało 30 uczniów ZSLiZ kształcących się w zawodzie: technik logistyk, technik rolnik, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Dokument Europass-Mobilność nie jest jedynym potwierdzeniem odbytego stażu we włoskich przedsiębiorstwach. W związku z szerokim zakresem działań wpisanych w realizację projektu, uczestnicy mobilności mieli okazję zdobycia dodatkowych umiejętności, poszerzenia zakresu wiedzy oraz swoich kompetencji, jeszcze przed rozpoczęciem wyjazdu do Włoch. Aktywne uczestnictwo w zajęciach/kursach przygotowawczych zostało uznane wewnątrzszkolnie oraz potwierdzone przez instytucje prowadzące działania w ramach przygotowania językowo-kulturowego.
Udział w samej mobilności oraz czas jej trwania również został prawidłowo udokumentowany. Tuż przed powrotem do Polski uczniowie otrzymali także certyfikaty podpisane przez przedstawiciela organizacji przyjmującej oraz Pani Dyrektor, stanowiące formalne uznanie odbytej w konkretnym terminie mobilności zagranicznej.

Autor: Justyna Tyczkowska